Timber Peterson, Morgan; Kayla Miller, Union, 4’09; 8

Timber Peterson, Morgan; Kayla Miller, Union, 4’09; 8

400 meters – 1. Grace Gordon, Morgan, ; 2. Leslie Torres, Ben Lomond, ; 4. Kinslee Drake, Union, ; 5. Isabella Pickers, Juan Diego, ; 6. Isabell Daynes, Canyon View, ; 7. Sharlie Alder, Manti, 1:; 8. Sydney Peck, RSL Academy, 1:.

800 meters – 1. Isabell Daynes, Canyon View, 2:; 2 https://datingreviewer.net/cs/lutheran-seznamka/. Paige Curtis, Delta, 2:; 3. Madelyn Christensen, North Sanpete, 2:; 4. Stevens, Juan Diego, 2:; 5. Jaylie Jenkins, Union, 2:; 6. River White, Union, 2:; 7. Maryn Thackery, Morgan, 2:; 8. Cadence Kasprick, Grand, 2:.

1,600 meters – 1. Kate Heywood, Morgan, 5:; 2. Madelyn Christensen, North Sanpete, 5:; 3. Isabell Daynes, Canyon View, 5:; 4. Jaylie Jenkins, Union, 5:; 5. Cadence Kasprick, Grand, 5:; 6. Kaitlyn Blackham, Ogden, 5:; 7. Stevens, Juan Diego, 5:; 8. River White, Union, 5:.

3,200 meters – 1. Kate Heywood, Morgan, ; 2. Jaylie Jenkins, Union, ; 3. Cadence Kasprick, Grand, ; 4. Corrine Higgins, Judge Memorial, ; 5. Kaitlyn Blackham, Ogden, ; 6. Charlize Herrera, Ogden, ; 7. Ethan Stevens, Juan Diego, ; 8. Sadie Nielsen, Manti.

100 hurdles – Ebony Dodoo, Delta, ; 2. Brinley Beus, Ogden, ; 3. Zoe Thomas, Delta, ; 4. Eminie Elliott, Carbon, ; 5. Paisley Blood, Canyon View, ; 6. Sharon Gunn, Morgan, ; 7. Rebecca Jenks, Ogden, ; 8. Journey Toomey, North Sanpete, .

300 hurdles – 1. Ebony Dodoo, Delta, ; 2. Harmony Lopez, Canyon View, ; 3. Brinley Beus, Ogden, ; 4. Lindsey Jespersen, Carbon, ; 5. Bailey Beckstrom, Morgan, ; 6. Sara Wilkinson, Morgan, ; 7. Journey Toomey, North Sanpete, ; 8. Sydney Peck, RSL Academy, .

4×100 relay – 1. Union, ; 2. Morgan, ; 3. Carbon, ; 4. RSL Academy, ; 5. Manti, ; 6. Richfield, ; 7. Delta, ; 8. Canyon View, .

Haylee Prescott, Carbon, 16′; 3

4×400 relay – 1. Canyon View, 3:; 2. Delta, 4:; 3. North Sanpete, 4:; 4. Morgan, 4:; 5. Richfield, 4:; 6. Juab, 4:; 7. Ogden, 4:; 8. Manti, 4:.

Sprint medley – 1. Juab, 4:; 2. Grand, 4:; 3. Providence Hall, 4:; 4. Richfield, 4:; 5. Judge Memorial, 4:; 6. Emery, 4:; 7. Ben Lomond, 4:; 8. Summit Academy, 5:.

High jump – 1. Haylee Prescott, Carbon, 5’01; 2. Tylee Henrie, North Sanpete, 4’11; 3. Grace Thomsen, Union, 4′; 4. Whitley Christensen, Emery, 4’11; 5. Daicee Ungerman, Emery, 4’00; 6 (tie). Zoe Thomas, Delta, 4’09.

Long jump – 1. Kinslee Drake, Union, 16′; 2. Eminie Elliott, Carbon, 16′; 4. Alivia England, Juab, 16′; 5. Tylee Henrie, North Sanpete, 16′; 6. Isabella Pickers, Juan Dieog, 15′; 7. Lexi Hardman, Morgan, 15′; 8. Kaylee Gowans, Manti, 15′; 9. Malia McConnell, Juan Diego, 15′.

Shot put – 1. Nicole Willardson, Richfield, 39′; 2. Emmie Willoughby, Delta, 36′; 3. Saylor Day, Delta, 36′; 4. Haley Garrish, Carbon, 33′; 5. Emma Johansen, North Sanpete, 33′; 6. Lizzie Mataele, Juan Diego, 32′; 7. Jasmin Murillo, Manti, 32′; 8. Lacie Christensen, Manti, 31′.

Discus – 1. Saylor Day, Delta, 109′; 2. Haley Garrish, Carbon, 108′; 3. Emmie Willoughby, Delta, 107’01; 4. Brylee Greenhalgh, Juab, 106′; 5. Oakley Barney, Union, 106′; 6. Jasmin Murillo, Manti, 103′; 7. Maccoy Abbott, Canyon View, 99′; 8. Klowie Pike, Judge Memorial, 98′.

Javelin – 1. Cadee Alder, Manti, 133′; 2. Saylor Day, Delta, 132′; 3. Emmalyn Jacobs, Juan Diego, 126’10; 4. Emily Johnson, Delta, 119′; 5. Taryn Nye, Morgan, 111′; 6. Catherine Stevens, Juan Diego, 107′; 7. Tymber Bennett, Carbon, 107′; 8. Lauren Buck, Morgan, 96′.

200 meters – 1. Tanner Stanley, Morgan, ; 2. Robby Cameron, Morgan, ; 3. Ethan Rainer, Grantsville, ; 4. Chance Arbon, Summit Academy, ; 5. Levi Smith, Manti, ; 6. Grant Kling, Richfield, ; 7. Brogan Garrett, Morgan, ; 8. KJ Broughton, Delta, .

Addy Pace, Canyon View, ; 3

200 meters – 1. Aubrey Riser, Union, ; 2. Lucy Tripp, Morgan, ; 4. Kinslee Drake, Union, ; 5. Gabriele Dabb, Canyon View, ; 6. Leslie Torres, Ben Lomond, ; 7. Haylee Prescott, Carbon, .